Hollywood Botoksu

Hollywood botoxunu yüzünde belirgin mimik kaybı yaşamak istemeyen, naif bir duruş sergilemek isteyen, donmuş gibi durmak yerine, daha hareketli bir yüz yapısına sahip ama belli başlı kırışıklıklarını istemeyenlerin tercih ettiği bir tedavi diyelim. Botoks yaptıran ünlüler en fazla bu uygulamayı seviyorlar çünkü tazelik veriyor ve mimiksiz bırakmıyor.

Hollywood botoksun farkı tam burada yatıyor aslında. Kaş arası botoks yapılabilir ama kaşlar biraz oynatılabilecek şekilde bırakılır. Yandan kaşların hafifçe kalktığı, gülümsediğimizde yanakların toplanmış gibi gözükmemesini sağlayan bir kırışıklık tedavisidir. Yine aynı şekilde bunny burun tavşan burun dediğimiz burun üstü kırışıklıklarını ortadan kaldırır ve ihtiyaç varsa eğer, konuşurken burun ucunun aşağıda düşmesini de önler. Göz çevresi botoks da eklenebilir. Bu bir tasarım aslında, hastanın ihtiyaçlarına ve isteklerini göre planlama yapıyoruz. Her hastanın isteği ve ihtiyacı birbirinden farklı olduğu için, yapılan planlamanın kişiye özel olması ile de son derece güzel sonuçlar alınabiliyor.

Botokslanmış diye bir ifade var, siz de duymuşsunuzdur, işte Hollywood botoksunun an büyük faydası bu aslında. Son derece fresh bir görüntü sağlarken, botokslanmış ifadesini dışlıyor.

Hollywood botoksu da diğer botoks uygulamaları gibi hastanın kas gücü ve kırışıklık derecesine bakılarak, muayene edilerek yapılır. Doz ayarı yaparken bu söylediğim iki konu çok mühimdir. Muayene sırasında bunlar kontrol edilir ve belirlenen noktalara uygun dozajda enjeksiyon yapılır. Özellikle göz üstü, alın kısmındaki kaslara hatalı dozaj uygulaması yapılırsa, gözkapağının düşme riski vardır. Bu da botoksun yan etkileri arasında sayılabilir. Dolayısıyla botoks uygulaması yapılırken mutlaka kişiye özel bir dozaj ayarlaması yapılmalıdır.

Hollywood botoksunun kalıcılığına bakacak olursak. Bu kişiden kişiye değişse de ortalama 4 ila 6 ay diyebiliriz. Tekrar yaptırma için ise tavsiyem botoksun tam bittiği zaman yenilenmesidir. Komple yüz eski haline döndüğünde yapılmasında fayda vardır. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, eğer botoksu düzenli yaptırırsanız, mimik yapmayı da azalttığınız için, aslında tedavi edici bir şekilde kırışıklıklarınız daha açık hale gelir yani yüzünüzde yer etmez. Bu haliyle botoksun daha uzun süre yani 6 aydan daha fazla kalıcılığının uzaması mümkündür.