Saç Dolgusu

Saçlarımız gün içerisinde birçok farklı faktörden etkilenir. Soğuk ve kuru havalar, stres, kirlilik, ısı ve yanlış bakım ürünleri… Ancak saç sağlığı için dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, içten dışa bir iyileşmenin önemidir. Dr. Sevgi Ekiyor, saç köklerini besleyen, dökülmeyi durduran ve saçları daha sağlıklı ve gür hale getiren yeni nesil uygulama ‘’saç dolgusu’’ hakkında bilgi verdi.

Saç Dolgusu tedavisi, saç dökülmesine karşı uzun araştırmalar sonucu geliştirilen ve 7 biyomimetik peptit, hyaluronik asit ve vitaminlerden oluşan yeni bir enjeksiyon tedavisidir. Saç dolgusu, saç derisine saç köklerine nüfuz eden, saçların yeniden çıkmasını ve uzamasını sağlayan ve saç köklerinin aktivitesini artıran çeşitli aktif maddelerden oluşur. Bu özel bir formül, saç köklerine direkt uygulandığı için oldukça etkilidir.

Bu benzersiz formül içerisindeki enzim, mineral, vitamin ve kan dolaşımını teşvik eden ve saç köklerini gençleştiren aktif maddelerin ortak görevi saç dökülmesini durdurmaktır. Özellikle hyaluronik asit saç köklerini nemlendirir ve fibroblastları uyarır. Biyomimetik peptitler yeni kolajen üretimini uyarırken; saçları stres, zararlı güneş ışınları gibi saç folikülü hücrelerinin apoptozisine neden olan dış etkenlere karşı korur. Dr. Sevgi Ekiyor ‘’Özellikle saçları boyalı, boyadan hasar görmüş kadın hastalarımda bu uygulamayı tercih ediyorum. Saç dolgusu saç derisini yenilerken, saç kalitesini de artırıyor. Böylece hastalarım, özlediği gür ve sağlıklı saçlara en güvenli yoldan kavuşmuş oluyor’’ açıklamasında bulundu.

Saç dolgusu içerisindeki güçlü aktif maddeler kadın veya erkekte kafa derisindeki sorunlu bölgeye enjekte edilerek uygulanır. Saç dolgusunun herhangi bir yan etkisi ve komplikasyonu olmadığı gibi saç derisi için oldukça faydalıdır. Saç dökülmesine karşı %100 güvenli ve etkili bir tedavidir. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler ya da yeni saç ekimi yaptırmış ve uzama sürecini hızlandırmak isteyen kişiler tercih edebilir.

Saç dolgusu tedavi protokolü kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle 2 ay boyunca 15 günde bir 1 seans olacak şekilde yaklaşık 4 seans gerektirir.