Kök Hücre Mezoterapileri

Kök hücre tedavisi nedir ?
Kök hücre tedavisi kendi dokularımızdan üretilen kendi kök hücrelerimizin çeşitli pasajlarla çoğaltılması ile hazırlanan flakonların problemli olan bölgeye mezoterapi yöntemi ile uygulanmasıdır.

Vücudumuzda kök hücrenin en çok bulunduğu doku kemik iliğidir. Bunu yağ dokusu takip eder. Kemik iliği biyopsileri daha komplike ve riskli işlemler olduğu için genelde kök hücre üretimi için yağ aspirasyonları tercih edilir. Bunların yanı sıra kulak arkasından lokal anestezi ile alınan küçük deri biyopsilerinde de yine laboratuvar ortamında fibroblast üretimi yapılabilir. Bu yöntemde aynı zamanda yine bir kök hücre tedavi yöntemidir.

Hangi bölgelere uygulanabilir ?
Özellikle yüz bölgesi başta olmak üzere boyun , eller ,gerdan gibi cilt gençleştirme amaçlanan birçok bölgeye uygulanabilir. Bunların yanı sıra iz tedavilerinde kullanılır.

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi nasıl uygulanır?
Eğer yağ hücrelerinden kök hücre elde etme tercih edildiyse , kişinin daha önceden belirlenen yağ alımı yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulaması yapılır. Ardından özel kanüller yardımıyla ortalama 30 ila 50 cc yağ aspirasyonu yapılır. Alınan yağ dokusu yağın özütünü çıkararak kök hücreleri ayrıştıran makinaya konulur. Sonrasında elde edilen kök hücreler kızılötesi ışınlara maruz bırakılarak aktiflenmeleri sağlanır. İşlemler bittikten sonra kök hücreler steril enjektörlere çekilerek mezoterapi şeklinde uygulanır.

Etki mekanizması nedir ?
Kök hücreler gittikleri alandaki hücrelere ve ortama uyum sağlarlar.Buradaki eksik doku ve hücreleri tamamlarlar.Cilde uygulanan kök hücreler kollojen üretimi ve desteklenmesini sağlayarak elastikiyeti arttırır , aynı zamanda cilt yapılanmasını sağlarlar.Daha fresh daha taze daha parlak ve daha genç bir cilt görünümü sağlarken aynı zamanda ince kırışıklıkları açarak gençleşme sağlar.

Kimlere uygulanır?
Kök hücre kendi dokunuzdan üretilen bir ürün olduğu için allerji yapma riski barındırmaz.Kanser , kemoterapi tedavisi görmeyen ve aktif kan sulandırıcı kullanmayan kişilere uygulanabilir.

Cilt için ne sıklıkta uygulama yapılabilir?
Uygulama senede bir kez tekrarlanabilir.