Alerji

Ozon ve detoks ile alerji tedavisi

Alerjik hastalıklar erişkinlerden çocuklara her yaşta kişide çok sık olarak ortaya çıkmaktadır. Sözlük anlamı olarak Alerji, vücudumuzu koruyan bağışıklık sisteminin normalde zararlı olmayan birtakım maddelere aşırı yanıt vermesidir. Bu maddeler kişiden kişiye değişmektedir.

Örnek olarak; Besin alerjisi bulunan çocuklarda 8 – 9 yaşlarında bağışıklık sistemleri güçlendiğinde yarı ihtimalle besinlere karşı alerjileri geriler lakin ergenlik ve sonrasında toz, polen, bahar alerjisi gibi koku, kimyasal alerjileri gibi veya alerjik astım bronşit gibi yeni tanılar eklenir.

Alerjilere ana etkili nörotransmitter İgE dediğimiz bir antikordur. İgE’nin kanda artışı bize alerji yönünden bilgi vermekte ve yol göstermektedir. Ana hücre ise Mast hücresidir. Alerjik maddeyle karşılaşıldığı anda Mast Hücresine iletilir ve Mast hücresinden histamin salınır. Histamin kaşıntı, hapşırma, yanma, yüzde dilde göz altlarında şişme gibi birçok fizyolojik sonuç ortaya çıkarır. Bu sebeple alerji hastaları antihistaminik kullanımına mahkûmdurlar.

Çevremizde sıkça karşılaştığımız alerjik hastalıklar bulunmaktadır. Rinit, Konjuktivit , Dermatit, Astım ve aşırı uyarlılık reaksiyonları en fazla görülen alerjik durumlardır.

Teşhiste klinik muayene, deri testi, prick testi, ve en son olarak spesifik İgE ölçümü yapılabilinir.abilinir.

Bu hastalarda özellikle yapılması gereken ilk tedavi alerjiye neden olan durumu bulmak ve diyetinden ortamından uzaklaştırmaktır. Bunun için gerekli testlere yönlendirmek ve hastaya buna göre bir besin planlaması yapmaktır.

Bu noktadan sonra majör ozon tedavisi planlamak doğal kortizol yayılımını sağlayıp, akut histaminik deşarjı baskılamak ana amacımızdır. Burda seans sayısı minimum 12’dir. Hastaya göre seans sayısı belirlenir. Hasta kendini rahat hissettiği zaman idame dozlar aralıkla planlanıp yapılabilir.

Alerjik rinit, alerjik konjunktivit, alerjik bronşit, alerjik astım, atopik dermatit, ürtiker ve anjiödem gibi hastalıkların tümünde ozon tedavisi etkilidir” şeklinde konuştu.
“OZON TEDAVİSİNİN EN OLUMLU YANLARINDAN BİRİ DE KULLANMAK ZORUNDA KALINAN İLAÇLARIN DOZUNU DA AZALTMASIDIR”