Meme Büyütme & Dikleştirme

Meme için estetik cerrahi yöntemleri ile büyütülmesi ve dikleştirilmesi gibi seçenekler bulunur. Meme boyutu büyükse, sarkıksa ve dikleştirilmesi gerekiyorsa o hasta kesinlikle cerrahi yöntemlere başvurmalıdır. Ancak kilo alıp verme sonrasında ya da emzirme sonrasında sönen memelerde dolgu işlemlerini kullanabiliyoruz.
Dolgu klinik şartlarda 45-50dk içinde, steril bir ortamda lokal bir anestezi ile uygulanabiliyor. İşlem sırasında ya da sonrasında miktarını anlamak için anında müdahale edebiliyoruz. Az bulunan dolguyu arttırabiliyor, minimum ve maksimum arasında daha ideal bir görüntü elde edebiliyoruz.

Popo çalışması yaparken hastadan ek tetkik istemesek de, meme dolgusunda bu tetkiklere ihtiyaç duyabiliyoruz. Rutin bir ultrason ya da mamografi çektirmediyseniz, takip edilen bir süreç içerisindeyseniz bu koşullarda durumun değerlendirilmesi gerekiyor.
Meme dolgusu işlemini yaptırdıktan sonra 1 ay kadar sporcu sütyeni gibi bir sütyeni kullanmanızı ve popo dolgusu yaptırdıktan sonra 1 ay uzun süre oturmamanızı tavsiye ediyoruz. İşlemden hemen sonra işlem yapılan bölgenin üzerine yatılmaması gerekiyor. Hamam, sauna ve buhardan 10 gün kadar uzak durulması gerekiyor. Verilen krem yardımı ile 2 hafta kadar işlem uygulanan bölgeye masaj yapmanız gerekiyor. Bu sayede dolgu ideal formuna kavuşacaktır. Bu bölgelere uygulanan dolguların kalıcılığı ise 6-8 yıldır.