Gençlik - Kollajen Aşıları

Vücudumuzun kollajen üretimi, 25 yaşından itibaren yaşlandıkça doğal olarak yavaşlar ve her yıl % 1,5 oranında azalarak kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Bununla birlikte beslenme bozuklukları, sigara kullanımı ve güneş ışınlarına maruz kalmak gibi çevresel etkiler de kollajen seviyesinin azalmasına sebep olur. Euroresearch cilt yenilenmesini bir adım öteye taşıyan Nithya’yı geliştirdi. Nithya kollajenin estetik tıptaki teknolojik olarak en gelişmiş kullanımıdır.

Nithya Kollajen Aşısı ne işe yarar?

Nithya, heterolog Tip 1 kolajen mikro partiküllerinden oluşur. Özel bir ekstraksiyon teknolojisi ile, polimerize edilmis kolajen yıkımını simüle eden ve dolayısıyla, fibroblast kümelenmesini ve prokolajen birikimini ve bunun sonucunda; Tip 4 endojenöz kolajen sentezini uyaran biyometrik özelliklere sahip bir kolajen üretimi mümkün olmustur.

Normal cilt yapısı genel olarak negatif iyon yüküne sahipken, yaşlanma ile birlikte bu iyon yükü pozitif nitelik kazanmaya başlar. Biyomimetik kolajenmikrofibrilleri eldesi için kullanılan mikronizasyon işlemi, Tip 1 kolajen hidrofilik özelliklerini geliştirerek moleküle negatif yük kazandırır.

Böylece kolajen, dokuya daha kolay ve uzun süre bağlı kalır.

Endikasyonlar ( Kullanım Alanları) Nelerdir?

Tüm yüz ve vücutta yenilenme, atrofik cilt onarımı, dermis (cildin üst tabakası) ve bağ dokusunun yenilenmesi, cilt elastikiyetinin artırılması, cilt yaşlanma belirtilerinin ve kırışıklıklarının azaltılması, yara izleri ve akne skarlarının azaltılması, yüz, boyun, dekolte, el ve göğüslerde elastikiyet kaybının düzeltilmesi, karın ve kalça sıkılaştırma, selülit ve çatlak tedavisi, üst kol ve bacaklarda sıkılaştırma gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. Sonuç olarak cilt ve cilt altı onarılır, yenilenir ve cildin doğal görünümü geri kazandırılır.

 • Kontrendikasyonlar (Hangi Durumlarda Uygulanamaz?)Gebelik ve Emzirme dönemindeİmmün sistem(bağışıklık sistem) hastalıklarında

  Şeker hastalarında

  Keloid (normalden fazla doku iyileşmesi) oluşma eğiliminde

  Uygulama alanında enfeksiyon olması durumunda

  Kanser tedavisi sırasında

  Aynı seansta lazer tedavileri ile birlikte ve derin kimyasal peeling sonrasında uygulanamaz.

  (Bu prosedürler 15 günlük seans aralığı korunurken uygulanabilir.)

  Sonuç ve Etkinlik

  İlk sonuçlar 7-14 gün sonra ortaya çıkar ve tedavi süresince gelişmeye devam eder. Tedavinin tam etkisini elde etmek için 2 hafta aralıklarla 3 seans tercih edilir. Bu süreçten sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde görünür farklılıklar oluşur. Etkinlik 12-18 ay boyunca devam eder. Tedavinin tam etkisi (cilt gerginliği , cildin yoğunluğu, gevşek cildin kalınlaşması ve ince çizgilerin dolması) tedavinin tamamlanmasından sonraki 4 hafta içinde elde edilir.