Vajina Estetiği

Tüm cilt dokusunda olduğu gibi yaşla birlikte kişilerde genital bölgelerde de incelmeler, sarkmalar, kırışıklıklar ve çöküntüler görülebilmektedir. Bu nedenle büyük dudaklara dolgu işlemleri yapılabilmektedir. Genital bölgeye dolgu enjeksiyonu özellikle son yıllarda popüler hale gelmiştir.

Genital yapı, vagen, büyük dudaklar (Labium majus), küçük dudaklar (Labium minus), kızlık zarı (Hymen) ve dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis)’den oluşmaktadır.

Genital bölgeyi oluşturan bu bölümlerde yaşanan deformasyonlar, yalnızca estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme yol açmakla kalmaz, kadınlarda güvensizlik, cinsellikte yetersizlik, tatmin olamama ya da utanma gibi sorunlara da yol açar.

Genital estetik operasyonlarıyla pek çok sıkıntıya neden olan bu deformiteler giderilerek, gerekli düzeltmeler sağlanmaktadır.

Büyük dudak dolgusu iki şekilde yapılmaktadır.

1) Genital bölgeye hyaluronik asid enjeksiyonu: Her iki dudak içine yapılan hyaluronik asid enjeksiyonu ile büyük dudaklar daha dolgun hale gelmektedir. Hyaluronik asid (HA) dolgusu, klinik ortamında lokal anestezi eşliğinde yapılan basit bir uygulamadır. Dolguların kalıcılık süresi genelde 6 ay ile 1 yıl arasıdır. Daha sonra yenilenmesinin

2) Genital bölgeye yağ enjeksiyonları: Karın, bacakların iç kısmı veya kalçadan ‘liposuction’ ile alınan yağ dokusu incelen genital alanlara ‘lypofilling’ kanülü ile enjekte edilmekte ve böylece çökük görünen genital bölgeler daha dolgun hale gelmektedir. Genital bölgeye yağ enjeksiyonları 6 ay içinde %50 oranında erir, bu yüzden ilk başta hacim olarak fazla verilmesi önerilir. Daha sonrasında kalan yağ dokusu uzun yıllarca gider.

Vajina-labium gençleştirme, daraltma, g-point için ideal tedavilerden Kök hücre;

Kök hücre (Stem Cell) vücudumuzda bulunan ana hücrelerde diyebileceğimiz gerektiği zaman eksik olan yerlerdeki hücrelerin yerine geçerek tamamlayıcı fonksiyon gören yapı taşlarıdır.

Yani vucuttaki her dokuya kaynak hücre olarak hizmet eder ve her türlü doku hücresine yani, ister kemik ister, yağ ister kas, ister kıkırdak, ister kan, ister sinir hücresi, haline dönüşebilir.

Organizma yaşlanıp yıpranırken yada bir hastalık sonucu hasar gören dokulardaki eksikleri tamamlamak üzere görevlendirilirler. Kök hücreler her türlü doku hücresine dönüşme yeteneği sayesinde eksik dokuları kolayca onarır.

Yağ dokusu, vucudumuzda en çok kök hücre bulunan ve alınması en kolay olan kök hücre kaynağıdır. Deri altıdaki yağ dokusu kök hücre kaynağı olarak bulunmaz bir alandır

Klinik şartlarda 50 ml cilt altı dokudan mini lipokanüllerle alarak ayrıştırdığımız adipose otolog hücrelinizle vajinada gençleşme , daha iyi bir cinsellik için g point yapma , vajina daraltma ve büyük dudakları şekillendirme 1 saat gibi kısa sürede yapılabilmektedir.