HCG Aşısı

Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir;
Ezbere düşük kalorili , yağ yakıcı diye anılan ezbere çaylar takviyeler, ezbere yasaklar ile sağlıklı , kontrollü ve sonradan kilo almadan zayıflamak mümkün değil.
Gece açlığı süresini, günlük öğün sayısını, yasaklı gıdaları belirlemek , metabolizmanın yeterli çalışmayan bölgelerini tespit ederek destekler vermek (iv veya oral) , su tüketiminden hangi alkolü tüketebileceğinize kadar planlamak mindfullness kazandırmak mühim. Zayıf/fit olmak bir iki aylık ya da yıllık yaşam alışkanlığı değil, yaşam şeklidir.

En sık ; yediğimiz kalori miktarı normal günlük aktiviteler ve egzersiz yoluyla yaktığımız kalori miktarını aştığında kilo alırız. Çoğu yetişkinin daha az yemesi ve daha aktif olması gerekir.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin ve onu uzak tutmanın tek yolu, beslenme ve egzersiz şeklinizde kalıcı değişiklikler yapmaktır.

Daha az yemek yemek ve yağ, şeker ve alkol oranı düşük içecekler seçmek gibi birkaç küçük değişiklik kilo vermenize yardımcı olabilir.

Fiziksel aktiviteyi hayatınızın bir parçası haline getirmenin de birçok yolu vardır.

Fazla kilonuz varsa, haftada 0,5 ila 1 kg (1 ila 2 lb) vererek başlangıç ​​kilonuzun yaklaşık %5 ila %10’unu kaybetmeyi hedefleyin.

Her gün normalde tükettiğinizden yaklaşık 500 ila 600 daha az kalori yerseniz bu miktarı kaybedebilmelisiniz.

Ortalama bir erkeğin aynı kiloda kalabilmesi için günde yaklaşık 2.500 kaloriye ve ortalama bir kadının yaklaşık 2.000 kaloriye ihtiyacı vardır.

Hızlı kilo vermenin güvenli olup olmadığını öğrenin

Sağlıklı kilo verme planınızı başlatmanın 6 yolu

İşte sağlıklı beslenmek ve kilo vermenize yardımcı olmak için yapabileceğiniz 6 basit şey.

Kilo verme bölümümüzde çok daha fazla ipucu ve bilgi bulacaksınız.

Yediğiniz yağ miktarını azaltmak için, etin yağını kesebilir, tam yağ yerine yağsız veya yarım yağlı süt içebilir, az veya az yağlı bir sürü seçebilir ve kremayı az yağlı yoğurtla değiştirebilirsiniz. Daha sağlıklı gıda takasları hakkında bilgi edinin
Kepekli ekmek, esmer pirinç ve makarna gibi tam tahıllı yiyecekler yiyin. Beyaz çeşitlere göre daha yavaş sindirilirler, bu nedenle daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur.
Kahvaltıyı atlamayın. Sağlıklı bir kahvaltı size güne başlamak için ihtiyacınız olan enerjiyi verecektir ve düzenli olarak kahvaltı yapan kişilerin fazla kilolu olma olasılığının daha düşük olduğuna dair bazı kanıtlar vardır.
Günde en az 5 porsiyon çeşitli meyve ve sebze yemeyi hedefleyin. Neden Günde 5? bölümünde daha fazla bilgi edinin.
Atıştırmalık gibi hissediyorsanız, önce bir bardak su veya çay gibi bir içecek içmeyi deneyin. Gerçekten susadığımızda çoğu zaman aç olduğumuzu düşünürüz.
Kalorisi yüksek içecekleri daha düşük kalorili alternatiflerle değiştirin – bu, daha düşük yağ, şeker ve alkol içeren içecekler anlamına gelir. Şekerli bir gazlı içeceği bir dilim limonlu köpüklü su ile değiştirin. Alkolün yüksek kalorili olduğunu unutmayın, bu nedenle alkolü azaltmak kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olabilir.
Egzersiz ve kilo kaybı

Düzenli fiziksel aktivite sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ciddi bir hastalık geliştirme riskinizi de azaltabilir.

Önerilen fiziksel aktivite miktarı yaşınıza bağlıdır. Aktiviteye yeni başlayan 19-64 yaş arası yetişkinler, haftada 150 dakikaya kadar orta yoğunlukta aerobik aktivite yapmayı hedeflemelidir.
Sauna , terlemek, cardio gereksinimleri de kişiye ve yaşa göre değişen planlamalar dahilindedir.
Dolaşımsal destekler , atp salınımı, lenf dolaşımını desteklemek için masaj, hacamat , ozon tedavileri de bu yolda etkin tedavilerdendir.