Çene - Jawline Dolgusu

Yükselen güzellik trendi: Jawline

Yüz mimarisinde önemli bir yer kaplayan çene yapısı, ‘jawline estetiği’ ile sıkça gündemde. Dr. Sevgi Ekiyor, yüz mimarisinin tüyoları ve jawline hakkında bilgi verdi.

Jawline, yaptırmak kadın ve erkeğe ayrı teknik ve açılar ile dolgular kullanılarak yapılan bir uygulama. Burada amaç daha keskin bir çene hattı elde ederek, kişiye özel uygun çene formunu yakalamak. Kadınlarda maskülenlikten uzak ancak belirgin, erkeklerde ise daha çok dik açı oluşturacak teknikleri kullanıyoruz. Kişinin alın bölgesi daha çıkık ve genişse, alt çenenin kuvvetli ve belirgin bir görüntü yakalaması yüzü dengeleyecektir.

Jawline ile birlikte yüzün daha slimfit, daha keskin ve daha kemikli görünmesini sağlıyoruz. Dolayısıyla istersek yüzü daha köşeli ve ‘V’ şeklinde gösterebiliyoruz.

Jawline yaparken genellikle kemik dolgu kullanmayı tercih ediyorum. Bunun nedeni kemik dolgunun kemiğin içerisindeki bir mineralden elde edilmesinden kaynaklanıyor. Aynı zamanda kemik dolgu sadece kemiklerin üzerine enjekte ediliyor. Kemik dolguyu, gözaltı veya dudak dolguları yerine kullanamıyoruz. Kemik dolgu, 2 ay içerisinde cildinizin kolajen üretimini, bölgenin gerginleşmesini destekliyor. Kalıcılığı, klasik hyalüronik asit dolgularından çok daha fazla, yaklaşık 20-24 ay varlığını sürdürüyor. Dolgunun varlığı hiçbir şekilde hissedilmez.

Kişilerin jawline uygulamasını tercih etmelerinin bir diğer yaygın sebebi ise uygulanan teknikler ile ameliyatsız bir şekilde gıdı görünümünü minimalize etmek oluyor. Çünkü gıdı problemi yaşayan birçok kişinin aslında yüz mimarisinde çene problemi yaşadığı görülüyor. Kemik hattından yola çıkılarak, geride çene ve kaybolan çene hattı gibi problemler dolgular ile giderilebiliyor.