Meshfill

-Ameliyatsız gençleşmek mümkün mü?

-Gençleşmek için ameliyat olmaya gerek yok! Bu uygulama…

-Meshfill nedir? Meshfill nasıl gençleştirir?

-Dolgun ve gergin bir yüzün ameliyatsız çözümü: Meshfill

 

Ameliyatsız yüz germe ya da şekillendirme uygulamalarında ip askı yöntemleri alanında uzman birçok hekim tarafından tercih edilmektedir. İp askı yöntemleri; yüzünüzdeki sarkık bölgeleri toparlamaya, hatlarınızı belirginleştirmeye ve şekillendirmeye yarar. Yıllardır birçok farklı amaç için kullanılan ip askılar “Meshfill” ile yeni bir boyut kazanarak medikal estetik dünyasında yeni bir dönem başlatıyor.

Meshfill teknolojisi farklı boyut ve çaplarda üretilen ve üzerinde cildi tutacak sarmallar bulunduran yeni bir ip askı teknolojisidir. İplerin 16 kattan oluşan silindirik yapısı, üzerinde bulunan porlar sayesinde dolaşıma izin vermektedir. Bu sayede uygulama yapılan bölgelerde lenflere herhangi bir baskı uygulanmamaktadır. İpler, cilt altında gerginlik sağlarken aynı zamanda dolgu uygulamalarının gerçekleştirilmesine olanak sağlar. İplerin bu yapısı, yüze müdahaleyi kolaylaştırır ve alınacak sonucu da güçlendirir. İplerin burun dikleştirme/burun asma, orta yüz kaldırma, çene hatlarını belirginleştirme ve gıdı kaldırmada oldukça etkilidir.

Meshfill uygulaması hem ip askılama hem de dolgu uygulama yöntemlerinin bir birleşimi olduğundan alınan sonuçlar normal askılama ya da dolgu işlemlerinden daha verimlidir. Bu nedenle ameliyatlı burunlarda da sık sık Meshfill uygulamasının kullanılır. İşlemin ameliyatlı burunlarda kıkırdak yapısındaki azalmayı telafi ederek, estetik bir hacimlendirme ve kaldırma etkisi yaratır.

Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda dolgu uygulamalarından daha verimli sonuçlar almak için yüze birçok noktadan müdahale edilmesi gerekebilir. Bu kişinin yüz mimarisinin doğru ve orantılı yapılması için gereklidir. Bazı durumlarda ise profesyonel olmayan eller tarafından uygulanan dolgu uygulamaları kişiyi istediği görüntüden çok farklı bir sonuca götürebilir. Meshfill uygulaması sayesinde istenilen sonucu almak için yüze uygulanacak dolgu miktarı azalabilmektedir. Bu hastayı gereksiz uygulamalar sonucu oluşabilecek “yastık yüz” görünümünden ve fazla işlem maliyetlerinden koruyacaktır.

Uygulama öncesi hastaya lokal olarak anestezi uygulanır ve hastanın işlem boyunca konforu garanti edilir. Daha sonra belirlenen bölgelere Meshfill uygulamasıyla işlem yapılır. Uygulama sonrası sonuçlar hemen gözlemlenebilmektedir. Hastalar 1. ay, 2. ay, 3. ay ve daha sonra 6. ay olmak üzere takip edilmektedir.