Boyun & Dekolte & El Tedavileri

Yaş almak oldukça normal ve güzel bir süreçtir. Kişi doğru yöntem ve tedavilerle keyifle yaş alarak güzelliğini koruyabilir. Yüz ve beden güzelliği bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Kişiler genellikle yüz bölgelerine odaklanıp; bu alanlar için tedavi görseler de boyun ve dekolte bölgesinin de yaş alacağı unutulmamalıdır. Uyguladığımız anti-aging yani yaşlanma karşıtı tedavi prosedürlerimin temelini; boynunuzun, ellerinizin ve yüzünüzün aynı yaşta gözükmesi hedefi oluşturmaktadır.

Bazı kişilerde boyun ve dekolte bölgesinin deformasyonu erken yaşlarda görülebilmektedir. Gıdı problemi, boyun bölgesinde oluşan çizgiler ve dekolte bölgesinde görülebilen kırışıklıklar… Bu sorunlar; probleme, problemin şiddetine ve yaşa göre farklı tedavi prosedürleri geliştirilip ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Bir kişinin gıdısı birikiyorsa, bölgede hem yağ hem de cilt sarkıklığı görülüyorsa; kişinin yüz yapısı dikkatlice incelenmelidir. Kişinin yüz yapısı incelendikten sonra çene hattının güçlendirilmesi gıdı görüntüsünü neredeyse %50 oranında azaltmaktadır. Ancak daha şiddetli gıdı ve boyun problemi yaşayan kişilerde farklı tedavi yöntemleri izlenebilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin öncelikle çene hattına dikkat edilmelidir. Kişinin kemik hattı yeteri kadar güçlü değilse; gıdıda bir birikme görülebilir. Ayrı yüz tiplerimiz ve anatomik yapılarımız farklı olduğu için herkesin dümdüz bir gıdıya sahip olması ya da uygulanan tedaviden aynı sonucu alması beklenemez. Kişinin yüz yapısına, sorununa ve ihtiyacına yönelik düzenlenen kişisel tedavi prosedürleri uygulanılmalıdır.

Gıdı problemi, kilo alıp verme sürecinden bağımsız değerlendirilebilir. Aynı karın bölgesinde biriken yağlar gibi gıdı bölgesinde de yağlar lokalize şekilde birikebilmektedir. Bu da ne kadar kilo verirseniz verin; bir gıdı problemi ile karşı karşıya kalacağınız anlamına gelmektedir. Böyle durumlarda lokal olarak incelme tedavilerinden yararlanılabilmektedir.

Boyun bölgesinde gençleştirme sağlamak isteyenlerin tercih ettiği en yaygın yöntem boyun bantlarına uygulanan botoks işlemidir. Bu kolay, acısız ve hızlı sonuç veren işlem sayesinde boyun daha gergin ve diri gözükür. Mezoterapilerden boyun gençleştirme tedavilerinde de yararlanılabilmektedir. Hazırlanan mezoterapi kokteyli, boyundaki kırışıklıklara enjekte edilerek; kırışıklıkların açılmasını sağlar. İnce veya kalın cilt yapısı, hastanın yaşı, çizgilerin derinlikleri ve yoğunluklarına göre mezoterapi içerikleri ve planlaması değişiklik göstermektedir. Güçlü ve derin boyun çizgilerini gidermek için başvurulan bir başka yöntem ise dolgu işlemleridir. Saten ya da kemik dolgular kullanarak boyun çizgileri kısa bir süre içerisinde giderilebilmektedir. Kış aylarında, şikayetin yoğunluğuna göre tedavi prosedürü lazer yöntemleri ile desteklenebilmektedir. İnce ve kuru ciltlere lazer tedavileri uygulanmamalıdır.

Fransız askı yöntemleri gıdı ve boyun bölgesini gençleştirme ve kaldırmada etkili sonuçlar vermektedir. Fransız askılar sayesinde gıdı gerilerek görüntüsü minimalize edilir. Boyun ise bu ‘’lifting’’ işlemi sonucunda kırışıklıklarından kurtulmaktadır. Fransız askı yöntemi bölgedeki kolajen oluşumunu da artırarak tedavi sürecini hızlandırmaktadır.

Günlük hayatımızda tüketim yaparken herkesin yukarıda bahsettiğim sebeplerden ideal beslenme sistemi farklıdır. Dolayısıyla sindirim açısından da ele alarak hastaya metabolik bir balans-denge kurmak gerekir. Bu sayede hasta hem besinlerden hep olumlu faydalanıp ideal kilosuna da kavuşacak şekilde kalori hesabından öncelikli olan faktör kişiye faydalı sindirebileceği ve ihtiyacı olan gıdaları doğru programlamakla olmalıdır. Geniş çaplı yapılan kan testleri sonuçlarına göre gıda alerji ve intoleransları tespit edilip kişiye verilen doğru beslenme programında florasını bozan gıdaları da yasaklayıp ve düzenlediğimiz gündelik takviye ilaç ya da supplementerleri ile kas oranını ve sıvı oranını artırıp istenmeyen yağlardan kurtulma sağlayabiliyoruz. Vücudun biyolojik yaşını da gençleştirmiş ve edinilmiş alışkanlıkları düzenleyerek kendimize daha sağlıklı yaşam alışkanlıkları katmış oluyoruz bu da devamında kilo kontrolü ve geç yaşlanmayı sağlamış oluyor.