Saç PRP / GRP

Vücudumuz kendini yenileme ve iyileştirme özelliğine sahiptir. PRP tedavisi, vücudumuzun kendini iyileştirme yeteneğine odaklanır ve bu süreci bölgesel olarak destekler. PRP tedavisi, cilt yenileneme prosedüründe önemli bir rol oynamaktadır. Uygulama yüz, boyun, göğüs, el üstleri, bacaklar ve saç derisi gibi cilt yenilenmesi gereken tüm bölgelerde kullanılır. Kırışıklıkları azaltmak, sarkan cildi toparlamak, derin kırışıklıklardan kurtulmak, akne izlerini azaltmak ve genel bir cilt iyileştirme sağlamak için sık sık tercih edilmektedir. Göz altı morluk ve kusurlarının tedavisinde de başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Tam açılımı Platelet-Rich Plasma (PRP) olan bu tedavi yönteminde kendi kanınızdan elde edilen trombositler doğrudan yaralı veya problemli vücut dokunuza ‘mikro-needling’ yöntemi ile enjekte edilir. Trombositler tedavi edilen bölgeye uygulandıktan sonra bölgedeki hücrelerin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olur.

GRP tedavisi ise PRP tedavisine bir aktivatörün eklenmesiyle geliştirilen bir uygulamadır. GRP, saç ve cilt tedavilerinde PRP’den iki kat daha etkilidir. GRP tedavisinde; zengin kan plazması PRP tekniği ile ayrılarak somon DNA’sı ile birleştirilir. Elde edilen karışım mikroenjeksiyon yöntemi ile sorunlu bölgeye uygulanır. GRP ve PRP tedavileri, cilde elastikiyet ve parlaklık kazandırmak, saç dökülmesini durdurmak ve uzamasını hızlandırmak, kırışıklıkları onarmak, yaraları, çatlakları ve hasarlı cildi iyileştirmek, lazer sonrası cildin hızla kendini yenilemesine yardımcı olmak için tercih edilmektedir.

PRP ve GRP tedavi prosedürleri kişiden kişiye ve tedavi şekline göre değişmekle birlikte ortalama 1-6 seans arasında sürmektedir. Uygulama oldukça acısız ve kolaydır. PRP ve GRP uygulamaları sonrasında hastanın istirahat etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Hasta günlük hayatına devam edebilir.