Yüz & Boyun Botoksu

Boyun Bant Botoksu

Boyun yüzümüzden çene hattı ile ayrılır ve bu ayrımın net olması yüzün daha sağlıklı görünmesini sağlar. Zaman ile ciltteki gevşemeler, kilo artışı ile cilt altı yağ dokunun artması, çene kemiğinin geride veya küçük olması, boyun kası (pylatisma) aktivitesinin fazla olması gibi durumlar çene hattının belirginliğini azaltarak daha yorgun ve daha yaşlı görünmeye neden olabilir.

Boyun botoksu ile platysma kasının aktivitesi azaltılabilir. Dekolte botoksu ile de platysma kasının alt liflerinin gücü azaltılmış olur. Boyun kası diye tanımlanan Pylatisma kası boynun her iki tarafında A4 kağıdı gibi ince ön gövdemizden yüzümüze çene kemiği üzerine kadar uzanan hemen cildin altında bulunan bir kastır. Bu kasın aşırı kasılmasıyla boyunda dikey bantlar meydana gelir. Bu bantların azaltılması için botoks enjeksiyonları yapılır ve çene hattının ve boynun belirginliğinin artırılmasına yardımcı olur.

Gummy smile (Dişeti Gülüşü) Botoksu

Diş eti gülüşü (Gummy smile) konuşurken ve/veya gülerken üst diş etlerinin normal görünmesi gerektiğinden fazla görünmesine denir. Dişlerin ve ağzın olduğundan daha büyükmüş gibi görünmesine sebep olur. Gummy smile olması durumu gülüş estetiğini etkileyen önemli bir sosyal sorundur. Özellikle göz önünde olan insanlar, gummy smile problemi yaşamak istemezler. Çekilen fotolarda (selfie veya normal arka kamera) gülümseme esnasında dişetlerinin görünmesi insanları rahatsız eder. Gülüşü sağlayan kasların fazla kasılmasının azaltılması ile tedavi edilir ve tedavide pratik olarak botoks (botox) kullanılır. Uygulama problemin durumuna (gummy smile tablosunun ağırlığı) göre 2 ila 5 noktaya yapılan enjeksiyon ile tamamlanır. Bu enjeksiyon noktaları üst dudakla burun kanatlarının kesiştiği noktalar, burun – üst dudak birleşim noktası ortası, burun kökü yan tarafları gibi noktalardır.