Fibrojel (Kendi Kanından Dolgu) + Fibroblast

FibrogelTM, hastadan alınan cilt örneğinden, GMP (İyi üretim Uygulamaları) şartlarında çoğaltılmış fibroblast ve plazmasından oluşturulan plasmagel dolgu ile kombine edilmiş; dünyadaki ilk ‘Kişiye özel’ geliştirilmiş ‘Canlı Hücre’ içeren dolgulardır. FibrogelTM içerisinde yer alan fibroblastlar, vücudumuzdaki tüm cilt ve dokuların 3 boyutlu iskeletini oluşturan kollajeni sentezleyen ve diğer hücreler arası ortam bileşenlerinin sentezini sağlayan yapı hücreleridir. Fibroblastların otolog kullanımı, yani kişinin kendi hücrelerinden hazırlanması, herhangi bir alerji ya da doku reddi gibi riskleri ortadan kaldırmakta, plasmagelin içerdiği trombosit ve fibrin yapılar nedeniyle uygulama esnasında oluşabilecek morarma, kanama gibi yan etkilerin de daha az oluşmasını sağlamaktadır. Yani Fibrogel teknolojisi ile kök hücreleriniz daha verimli ve canlı… Hem de kendi kanınızdan üretilen dolgularınızla.

FibrogelTM dolgular, Otolog fibroblast hücre kültürleri ve jel formuna getirilen hasta plazması ile birleştirilerek hem dolgu olarak hem de kollajen üretimini arttıran anti-aging etkili tedavi yöntemi olarak aktif bir şekilde kullanılmaktadır. FibrogelTM dolguları diğer sentetik hyaluronik asit dolgulardan ayıran en temel farklardan bir diğeri ise hyaluronik asit dolgular, 3 aydan itibaren emilmeye başlayıp 12-18 ay içerisinde hastanın eski haline dönmesine neden olurken; fibrogeller içine enjekte edilmiş kök hücrelerinizle, cilt altına yerleştirilmiş biyoreaktör etkisi göstererek sürekli sentezlenen kollajen sayesinde gittikçe artan düzelme ve canlı görünüme yol açmaktadır. FibrogelTM enjeksiyonu, dolgu malzemelerinin uygulanmasının sağladığı kısa vadeli çözümlerden çok, cilt kırışıklıklarının yok edilmesinde, yenilenme ve dolgu etkisi ile kendini gösteren özel bir yöntemdir.

Alerjik değildir. FibrogelTM enjeksiyonunda vücut kendi hücrelerini tanıdığı için yabancı maddelere karşı yaptığı reaksiyonları göstermez. Böylelikle rutin dolgularla problem yaşayabilen hasta grubu için de bir çözümdür. Kalıcı ve uzun etkilidir. Bu yöntemde sayısal olarak çoğaltılan canlı otolog fibroblastlar hastada doğrudan hedeflenen bölgeye enjekte edilerek; burada sürekli kollajen onarım sistemi oluştururlar. Son bulgular en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu göstermektedir. Bu çalışmalardaki histolojik analizler fibroblast enjeksiyonunun kollajen artışını sağladığını ve bununla birlikte dermal kollajenin yoğunluğunu da arttırdığını kanıtlamaktadır.