Mezo Lipoliz

Zayıflama bütün olarak ele alınması gereken bir konudur. Daha aktif bir yaşam tarzını benimsemek, yeme içmeye dikkat etmek ve bölgesel kilolarla savaşmak için de medikal estetikten faydalanmak en doğrusu.

Şimdi vücut şekillendirme tedavilerinde cihazlı cihazsız birçok tedavi seçeneği bulunuyor. Karın bölgeniz, iç yağlar, sırt bölgesi, hatta kollar, meme kenarları için en sık kullandığımız yöntem mezolipoliz. Mezolipoliz mevcut yağları parçalayan, cildi sıkılaştıran bir yöntem. Sorunlu alana küçük küçük iğleneme işlemi yapıyoruz ve bu da yağların erimesini sağlıyor, sonra da idrarla dışarı atılıyor.

Ayrıca ütüleme işlemleri var. Eğer cildiniz ekstra gevşekse veya yağ yakımını hızlandırmak istiyorsak farklı ütüleme cihazlarından faydalanabiliyoruz. Yağ yakımı, vücut şekillendirme için piyasada çok fazla cihaz ve yöntem var. Fakat benim en sevdiğim cildin kaybettiği şeyleri yerine koyarak ya da tam olarak bölgeye etki etmesi prensibine uygun olarak çalıştığı için, mezolipolizi ayrı bir yerde tutuyorum. Cihazlar farklı ısı ayarlarıyla, bölgesel yağlanmaya çözüm sunuyor evet ama iğnenin giremeyeceği hiçbir alan yok, bu sebeple mezolipolizin bize daha fazla ayrıntılı çalışma imkanı sağladığı bir gerçek.

Mezolipolizin bir başka avantajı ise seans aralıklarının 10 gün- 15 gün aralıklarla yapılması ve kişiye göre hastanın hangi bölgesinde çalışacaksak, enjeksiyon ayarlama şansını da veriyor olmasıdır. Mezolipoliz fiyatları da işte bu ayarlamaları yaparken kullandığımız enjeksiyon sayısına göre değişiyor. Diyelim ki iç yağlanmayla birlikte dış yağlanma da varsa, hastamı medikal detoks programına sokuyorum. Medikal detoks, bağışıklık güçlendirici, alerjiden kurtulma, cildin gençleşmesi, vücuttaki mevcut yağlanmadan kurtulmak için başka etkili seçeneklerden bir tanesi. Bir nevi metabolik balansınızın üstünde çalışıyor ve ayarlama yapıyoruz. Sizi hem zayıflatıp, hem gençleştirip, hem de sağlıklı bir hale getiriyoruz. Medikal detoksun temelinde şu felsefe var: Gerçek diyet kalori kısıtlaması değil, metabolizmanın hızlandırılmasıyla yapılır. Kısaca medikal detoks, dört dörtlük bir vücut şekillendirme tedavisidir diyebilirim.

Beden kitle endeksiniz sizi kilolu olarak gösteriyorsa, bir zayıflama programı dahilinde devam etmek en mantıklısıdır. Bu göstergede hem iç hem de dış yağlanmanızın olduğunu anlarız ve dolayısıyla bütünsel bir yaklaşımla hareket etmek, en doğrusu olacaktır.

Her yaştan kişiye yapılabilecek uygulamalar bunlar. 12 yaşından başlayıp, 18’in altında olanlara ailesinin izni ve kontrolüyle yapılabilir. Mezolipoliz’de dediğim gibi enjeksiyonlar yapıyoruz ve yağın içerisine iğne yapmak ağrılı bir işlem değildir. Uygulama yapılacak bölgeye 1’ er cm aralıklarla enjeksiyonu yaparız ve ardından da buz uygulamasıyla konforunuzu artırırız.

Yağ yakımı yapılan yerde tekrar yağlanma söz konusu olmaz ama siz kilo alırsanız, o da eşit şekilde yağlanacak ama eskisinden daha az seviyede kalacaktır. Yemeye içmeye dikkat ederek ve sporla destekleyerek, mezolipoliz veya diğer bölgesel zayıflama yöntemleri sonuçlarını ömür boyu koruyabilirsiniz.”