Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç dökülme problemi sorunun kaynağına göre değişiklik gösterebiliyor. Hamilelik, yanlış beslenme, yanlış bakım ya da stres gibi birçok problem saç dökülmelerine neden olabilir.

Saç dökülme tedavilerinin başında doku süspansiyonunu destekleyen kök hücre teknolojileri ile tedavi etmek geliyor. Bu tedaviler sorunlu bölgede saç çıkmasını sağlarken aynı zamanda çıkan saçların varlığını sürdürmesini de sağlıyor. Saç derinizden alınan biyopsi özel bir cihazda ayrıştırılarak saç derinize enjekte ediliyor. Bu biyopsi sayesinde saç hücrelerinizi alıp, çoğaltıp sorunlu bölgelere uyguluyoruz. İşlem oldukça ağrısız ve konforlu. Uygulama yaklaşık yarım saat gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. İhtiyaca göre ve çıkan saça bakılıp seanslar 6-7 ay sonra tekrarlanabiliyor. Bu dönemdeki beklentimiz sorunlu bölgelerde %35-%40 civarı yeni saçların çıkmasıdır.

Saç dökülme tipleri kişiye göre farklılık gösterir. Erkek tipi döküntü el ayası gibidir. Bu tipte saç önleri, orta ve arkalarda açıklık gözlemlenir. Kadınlarda tespit edilen döküntüler ise yanlarda açılmalar, kafa arkasında görülen seyrelmeler gibi bölgesel dağılımlar şeklinde gözlemlenebiliyor. Bu kadar dağınık görülen döküntü bölgelerine bile tedavi içerisinde enjeksiyon yardımı ile müdahale edebiliyoruz.

Gcell saç dökülme tedavisi, hastanın diğer rahatsızlıkları gözlemlenip tedavi edildiğinde en iyi sonuçlar verir. Örneğin hastanın vitamin ve mineral eksiklikleri veya seboreik dermatit gibi rahatsızlıkları varsa bu süreçte tedavi edilir. Bu tür hastalarda eksik vitamin ve mineraller belirlendikten sonra bunlara uygun takviye kullanımı teşvik edilirken; saç derisine uygun, doğru dermotolojik ürünler kullanılarak tedavi devam ettirilir. Gcell saç dökülme tedavisi, saçlarınızın beyazlamasını da geciktirerek, kimyasallar ile temasınızı da azaltır.

Bu tür tedavilerde unutulmaması gereken en önemli nokta tedavi sonucu çıkan saçların korunmasıdır. Çünkü saç dökülme problemi yaşayan hastalarda vücut kendini tekrarlar ve saçı dökmek ister. Uyguladığımız tedavilerle buradaki kodlanmayı değiştirmek ve tedavi sonucu çıkan saçları korumak isteriz. Bu nedenle devam tedavileri ya da ihtiyaca göre tercih edilen ek tedaviler oldukça önemlidir. Örneğin işlem ihtiyaca göre 6-7 ay sonra tekrarlanabilir ya da saçlarında kuruluk ve cansızlık yaşayan hastalara nem verecek mezoterapiler ya da saç dolguları ile destek verilebilir.