Blog

Hollywood botoxu nedir?

Yüz mimarisi ile adından sıkça söz ettiren Dr. Sevgi Ekiyor, Hollywood botoxu hakkında merak edilenleri anlattı.

Hollywood botoxu, kaşlarımızı oynatabildiğimiz, mimiklere zarar vermeden kırışıklıkları azaltan ve aynı zamanda kaşlarında daha kalkık bir görüntüye kavuşmasını sağlayan botox tekniğidir.

Hollywood botoxu sayesinde güldüğümüz de yanaklarımız kırışmaz, gözlerimiz daha canlı bir görüntüye sahip olur. ”Bunny” burun denilen ve kırışan burun görüntüsünü giderir, gülerken düşen burun görüntüsünü azaltır.

Hollywood botoxunu oldukça doğal duracak şekilde uyguluyorum. Dolayısıyla hiç kimse sizin botox yaptırdığınızı fark etmiyor. Terk fark edilen yüzünüzdeki kırışıklıkların kaybolması…

Hollywood botoxu da diğer botox yöntemlerinde olduğu gibi botoxa ihtiyaç duyulan bölgeleri işaretleyerek başlıyor. İşaretlenen bölgelerde kırışıklık yaratan gelişmiş ve güçlü kaslar, botox sayesinde gücünü kaybediyor ve cilt üzerindeki kırışıklıklar kayboluyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uygulanan botoxun dozu ve uygulama yerleridir.

Gereğinden fazla uygulanan botox, mimik hareketlerinizi sınırlayabilir. Kaşların üzerine atılan fazla botox, kaşı kaldırmak yerine düşürerek sizi düşük bir göz kapağına maruz bırakabilir ya da yanlış uygulanan botox yüzünüzü daha kırışık hale getirebilir. Bu neden ile uzman eller tarafından, doğru teknikler ile uygulamak çok önemlidir.

Botox ağrısız ve acısız bir işlemdir. Botox iğnesi oldukça ince olduğundan sürülen anestezi kremine bile bazı durumlarda ihtiyaç duyulmaz.

Botoxu düzenli yaptırdığınızda mimik kullanımını azalttığınız için kırışıklıklarınız daha açık hale geliyor. Botoxun en az 4-6 ay kadar sürüyor.