Vücut Asimetrileri Düzeltme

Travma -Kaza sonrası vücutta çökmeler , Kundurucı Göğsü, X bacak gibi pekçok vücut deformitesi sahibi hasta klinikte dolgu uygulaması ile estetik kaygılardan kurtulabilmektedir.

Pektus Ekskavatio, yani kunduracı göğsü, doğuştan göğüs duvarında var olan kemik yapı deformitesidir ve göğsün tam ortasında derinliği kişiden kişiye değişen bir çukurluk vardır. Erkeklerde daha sık gözükmekle birlikte kadınlar da görülebilir. Cerrahi yol ile düzeltilmesi mümkün olsa da oldukça meşakkatli ve ameliyat sonrası nekahat dönemi uzun ve rahtsız geçen bir yoldur. Bununla birlikte, Los Deline isimli vücut dolgusu ile 5-8 yıl etkili, enjekte edilebilen, hacim verici ve şekillendirici jel dolgu ile, sadece 1 saatinizi ayırmak suretiyle, lokal anestezi altında, ameliyat olmadan da düzeltilebilmektedir.

Estetik operasyon gerektiren bacak sorunları çarpık bacak, iki bacağın birbirinden farklı kalınlıkta olduğu asimetrik bacak, X bacak, çok ince veya kalın bacak şeklinde veya travmalar sıralanabilir.
Çarpık bacak genellikle bacaklarda yağ birikimlerinin orantısız dağılımı sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Çocukluk döneminde hafif düzeyde D vitamini eksikliği yaşayanlarda da kemik eğriliğine bağlı çarpık bacak ortaya çıkabilir. Los deline vücut dolgusu ile açısal problemleri , çökmeleri , kalınlık farklarını uygun yerlerde çözecek şekilde uzun soluklu konfora erişebilirsiniz.