Frozen Tedavisi

Frozen CO2 –78 C

Frozen CO2, yüksek yoğunluklu güvenli ve optimize bir şekilde kryo CO2 gazını cildi soğutmak ve cilt yenilenmesi ve birçok tedavi amacıyla cilde yönlendiren bir teknolojiye sahiptir. Hedeflenen bölgeyi -78 derece deki CO2 kuru buz etkisi ile soğutur. Cildin güvenliğini sağlamak amacıyla lazer odaklı sıcaklık kontrolü yapmaktadır, aşırı soğutulma tesbiti halinde haz otamatik olarak kesilmektedir.

Cryo terapik cilt bakımında, vücüt iki şekilde tepki verir. Bohr efekti olarak adlandırılan, ciltte ve dokularda CO2 birikmesiyle oluşan hemoglobinlerdeki oksijen miktarının bölgede artışıyla sonuçlanan oksijenlenme ile dokuda yenilenme ve aktivitelere de hızlanma sağlanır. İkinci etki vazokonstriksiyon ve vazodilatasyon ardışık değişimi ile bölgede kan dolaşımının hızlanmasıdır.

Frozen C Facial

Frozen C kullanılıraka yapılan 5-10 dakikalık bir uygulama kolajen stimilasyonuna yol açmakta, gözeneklerin sıkılamasını sağlamkatdır. Pigmantasyon probleminin giderilmesine destek olmaktadır. Bununla birlikte cildin genel görünümünde ve yenilenmesinde hızlı bir iyileşme sağlanmaktadır.

Frozen C Akne Kontrol

Frozen C uygulamasında akne oluşumunda etki eden bakterilerin öldüğü ve cildin sterilize edildiği gözlenmiştir. Kryo etkisi cilt yüzeyindeki kızarıklıkların ve kırmızılıklarında da azalmasını sağlamakta ve oluşan ödemin azalmasında etkilidir. Akne problemlerinin kontrolünde bir seri uygulama yapılması gereklidir, işlem sonrasında herhangi bir dinleme veya nekahet dönemi yoktur normal hayata devam edilebilir.

Frozen C Konforu

Frozen C enjeksiyon işlemlerinin daha konforlu uygulanması amacıyla da kullanılmaktadır. Uygulamalar esnasında enjeksiyon noktasına FRozen C ile cryo uygulaması yapıldığında soğuk etikis ile işlemler daha az ağrılı yapılabilmektedir. Frozen C Lazer, radyo frekans, prp mikro iğne, diğer her işlemle kombine kullanılabilir.